Każda budowa czy praca na hali musi zostać zakończona odpowiednio przeprowadzonymi porządkami. Dużą przestrzeń najszybciej oraz najdokładniej jesteśmy w stanie posprzątać za pomocą odkurzaczy przemysłowych, oraz myjek wysokociśnieniowych. Wykorzystywanie domowego sprzętu do czyszczenia pomieszczeń po remoncie może skończyć się zniszczeniem sprzętu, dlatego należy tego unikać. Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz przemysłowy oraz myjkę ciśnieniową? Na jaką firmę warto postawić?

Czym różni się odkurzacz przemysłowy nilfisk od domowego sprzętu?

Zasada działania obu urządzeń jest taka sama. Zarówno odkurzacz przemysłowy, jak i domowy jest odpowiedzialny za zasysanie zabrudzeń, jakie napotka na swojej drodze. Specjalistyczny sprzęt jednak znacznie lepiej radzi sobie z zanieczyszczeniami, który mogłoby doprowadzić do zniszczenia zwykłego odkurzacza. Zatem odkurzacz warsztatowy czy budowlany pozwala nam na usunięcie wszelkiego rodzaju opiłek, pyłu czy ostrych drobinek. Profesjonalne modele, jakie oferuje firma nilfisk, pozwolą nam na pracą w zakładzie produkcyjnym, stolarskim, na budowie, a nawet w fabryce.

Jakie klasy odkurzacza przemysłowego możemy wyróżnić?

Klasa odkurzacza to jeden z parametrów, który pozwala nam na dokładne określenie, do jakich prac przeznaczony jest konkretny sprzęt. Pomiędzy jakich klas możemy wybierać?

 • Klasa L. Odkurzacze tego typu pozwalają nam na swobodne pochłanianie drobnego kruszywa czy pyłu. Przeznaczone są głównie do warsztatów stolarskich. Wykorzystuje się je również w czasie obróbki tworzyw sztucznych;
 • Klasa M. Jest zarezerwowana do takich zadań jak usuwanie odpadów z farb czy gipsu, pyłów oraz drobnego kruszywa;
 • Klasa H. Ten rodzaj odkurzaczy przemysłowych pozwala nam na czyszczenie najniebezpieczniejszych zabrudzeń, takich jak azbest, pleśń czy ołów. Oczywiście bez problemu możemy je również wykorzystać do wyżej wymienionych zadań. Odkurzacze przemysłowe klasy H muszą mieć w sobie zaimplementowany filtr odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza.

Na jakie parametry odkurzacza przemysłowego należy zwrócić szczególną uwagę?

Odpowiedni odkurzacz budowlany czy warsztatowy dokładnie tak samo, jak każdy elektryczny sprzęt, powinien charakteryzować się odpowiednio wysoką mocą. Nie powinniśmy decydować się na urządzenia słabsze niż 1200 W. Najlepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz przemysłowy o mocy około 1800 W. Właśnie takie sprzęty oferuje nam firma nilfisk. Jeśli jednak zamierzamy wykorzystywać swoje urządzenie do stosunkowo zaawansowanych zadań, należy zaopatrzyć się w urządzenie o mocy nie mniejszej niż 3000 W. 

Bardzo duże znaczenie ma również długość kabla oraz węża. Odpowiadają one za komfort naszej pracy, a każdy z nas wie, że hale, tereny budowy czy zakłady przemysłowe bardzo często nie należą do najmniejszych. Czy należy skupić się na wadze? Niekoniecznie, ponieważ większość urządzeń wyposażone jest w kółka, które ułatwiają transport.

Dlaczego myjki ciśnieniowe to bardzo dobre rozwiązanie?

Myjki ciśnieniowe oraz wysokociśnieniowe to sprzęt, który może pochwalić się ogromnym wachlarzem zastosowania. Pozwala nam on na czyszczenie na przykład:

 • Płaskie powierzchni zewnętrznych oraz wewnętrznych;
 • Okien, bram, parapetów czy drzwi;
 • Samochodów;
 • Wszelkiego rodzaju pojazdów;
 • Mebli ogrodowych;
 • Tarasów czy balkonów;
 • Trudno dostępnych obszarów;
 • Rur oraz ich odpływów

Wykorzystywanie myjki ciśnieniowej pozwala nam na zaoszczędzenie wiele czasu. Myjka nilfisk sprawia, że wszelkie zabrudzenia usuwane są bardzo szybko za sprawą silnego strumienia wody. Co więcej, jest to bardzo ekologiczne, a także ekonomiczne rozwiązanie. W celu wyczyszczenia danego miejsca nie musimy wykorzystywać detergentów. Sam sprzęt jest bardzo energooszczędny oraz zużywa niewiele wody.

Co oferują nam myjki wysokociśnieniowe nilfisk?

Bardzo silny strumień wody pozwala nam na niezwykle szybkie dotarcie do zakamarków i miejsc, do których dotarcie w inny sposób byłoby niemożliwe. Ogrodzenia czy bramy charakteryzują się wielką ilością detali oraz wymagają od nas precyzyjnego czyszczenia. Nie musimy robić tego z pomocą szczotek czy ścierek. Z pomocą przychodzi nam właśnie myjka. Co więcej, do sprzętu firmy nilfisk możemy dokupić dodatkowe wyposażenie, takie jak końcówki, szczotki czy lance, dzięki czemu jego zastosowanie zostanie znacznie rozszerzone. Każda firma produkcyjna czy budowlana powinna być zaopatrzona w takie urządzenie. Pozwala ono na znaczne przyśpieszenie wielu prac.

Dlaczego warto postawić na sprzęt firmy nilfisk?

Odkurzacz przemysłowy, piorący czy warsztatowy, a może myjka wysokociśnieniowa? Bez względu na to, jaki sprzęt potrzebujemy, powinniśmy zdecydować się na firmę nilfisk. Oferuje ona swoim klientom produkty najwyższej klasy, które po zakupie służą przez wiele lat. Co stoi za jej sukcesem? Wykorzystywanie materiałów wysokiej jakości w czasie produkcji, szereg wykwalifikowanych pracowników oraz dobre podejście do konsumentów. Poza wyżej wymienionymi urządzeniami firma to ma w swojej ofercie również maszyny samojezdne. Wszystko to jest absolutnie nieocenione w czasie czyszczenia podłóg w magazynach, halach czy warsztatach.

Wash Expert Toruń