Dla wielu osób firma Kärcher stanowi synonim urządzeń wysokociśnieniowych, często używanych jako myjki. Jednakże asortyment marki jest dużo większy, a wszystkie sprzęty sygnowane słynnym logiem wykonane są z najwyższej jakości podzespołów. Co jeszcze posiada w swojej ofercie marka Kärcher? Na co warto zwrócić uwagę? 

Kärcher – firma z tradycją

Kärcher, a dokładnie Alfred Kärcher GmbH & Co. KG to firma, która została założona w 1935 roku przez Alfreda Kärchera w jednej z dzielnic Stuttgartu. Od początku fundamentem marki była rodzinna działalność, która miała się opierać na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Początkowo Kärcher prowadził produkcję związaną głównie z piecami przemysłowymi służącymi do hartowania metalu. Jednakże z czasem i wraz z rozwojem technologii, w 1950 roku firma zmieniła profil swojej działaności. Powodem było powstanie pierwszego w Europie wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego DS 350. Pokładano wówczas nadzieję w rozwoju tego typu urządzeń, co definitywnie zadecydowało o zmianie profilu.

Jednakże profil marki nie ogranicza się wyłącznie do produkcji. Kärcher sięga znacznie dalej, czego dowodem są patenty w liczbie 381. Co ciekawe, początkowo marka sygnowała swoje produkty niebieskim kolorem. Zmiany przyszły wraz z rokiem 1974, kiedy wdowa po Alfredzie Kärcherze wprowadziła wiele zmian w strukturach firmy. Jednym z rozwiązań, które można zauważyć do dziś jest zastosowanie żółtego koloru na wszystkich produktach. To dzięki niej marka Kärcher kojarzona jest dziś właśnie z tą barwą.

Na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę?

Dla wielu Kärcher to wyłącznie popularne myjki ciśnieniowe. Prawdą jednak jest, że firma regularnie poszerza swój asortyment, cześć zysków regularnie przeznaczając na badania. To pozwala im wieść prym technologiczny i wciąż projektować innowacyjne rozwiązania. Dlatego wśród popularnych produktów marki odnaleźć można również:

  • odkurzacze,
  • parownice,
  • sprzęt do myjni samochodowych,
  • szorowarki,
  • środki czyszczące,
  • zamiatarki,
  • rożnego rodzaju pompy,
  • systemy nawadniania,
  • urządzenia do czyszczenia przy użyciu suchego lodu,
  • zamiatarki.

Jak widać asortyment jest naprawdę spory. Marka wciąż inwestuje znaczne pokłady w marketing, aby dotrzeć do świadomości większej ilości ludzi. Jednakże produkty Kärcher nie należą do najtańszych i pomimo stosowanej technologii, innowacyjności oraz niezawodności, marka wciąż zmaga się z tańszymi podróbkami oferowanymi na różnych rynkach. Warto jednak zaznaczyć, że decydując się na produkty Kärcher, wybieramy najlepszą jakość, a urządzenia będą służyły latami, nawet podczas intensywnej eksploatacji. Tym samym zakup jednego z produktów nie stanowi wydatku, ale poniekąd inwestycję, która szybko zwróci się dzięki niezawodności produktów.

Odkurzacze Kärcher – największy bestseller obok myjek?

Na specjalne miejsce na podium marki Kärcher zasługuje głównie odkurzacz. Innowacyjna technologia ssąca pozwala na osiągniecie zadowalających efektów w każdej branży gospodarczej. Ponadto użycie specjalnych podzespołów zmniejszyło pobieranie energii przez urządzenie aż o 30% przy zastosowaniu mocy o 20% większej od poprzednich modeli. To bardzo zadowalający wynik w skali rynku. Nie tylko myjki ciśnieniowe zasługują więc na szczególną uwagę.

W bogatej ofercie producenta figuruje również chemia Kärcher, która może być użyta wraz z dedykowanymi urządzeniami. Zastosowanie odpowiednich środków wpłynie w znaczący sposób na szybkość i efektywność procesu czyszczenia. Składy wyszczególnione na opakowaniach produktów zawierają wyłącznie przebadane substancje, które posiadają udowodnioną skuteczność.

Serwis Kärcher – dbałość o każdego klienta

Serwis Kärcher słynie z profesjonalnej obsługi. Serwisowanie obejmuje wiele czynności związanych z konserwacją sprzętu. Przede wszystkim wymianę zużytych, bądź uszkodzonych podzespołów. Można również skontaktować się z serwisantami w przypadku wątpliwości lub pytań odnośnie eksploatacji zakupionego sprzętu. Najlepiej zakupić akcesoria do myjek wysokociśnieniowych za pośrednictwem Internetu, ponieważ sklep Kärcher online dysponuje lepszymi cenami niż punkty stacjonarne.

Podsumowanie – dlaczego produkty Kärcher zyskały taką popularność?

Urządzenia wysokociśnieniowe to zdecydowanie symbol marki, jednakże myjki Kärcher to nie jedyne produkty, które zasługują na uwagę. Producent posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz zróżnicowanych produktów, które słyną z solidności i niezawodności. Decydując się na kupno wysokiej jakości sprzętu, należy rozważyć wybór niemieckiej firmy Kärcher, aby zakupione produkty z powodzeniem służyły przez lata. Części Kärcher użyte do produkcji urządzeń odznaczają się na rynku przede wszystkim wysoką jakością. 

Marka Kärcher od lat 50 XX wieku przoduje w technologii związanej z urządzeniami wykorzystującymi ciśnienie. Ugruntowana pozycja firmy wiąże się z tysiącami zadowolonych klientów, którzy cenią sobie produkty marki. Rozpoznawalne logo i żółty kolor powodują, że urządzenia producenta trudno pomylić z innymi. Podobnie z jakością, Kärcher przoduje na rynku pod względem wysokiej jakości wyrobów.

Wash Expert Toruń