Myjki ciśnieniowe na stałe wpisały się w asortyment wielu firm. Pomagają w sposób skuteczny i profesjonalny czyścić maszyny przemysłowe czy rolnicze. Jednak taki sposób radzenia sobie z trudnymi zabrudzeniami coraz częściej wybierają również panie domu, którym zależy na spektakularnym i szybkim efekcie czystości. Czym różnią się od siebie myjki ciśnieniowe dla firm od tych domowych?

Myjki wysokociśnieniowe

Przy wyborze maszyny ciśnieniowej do firmy należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów. Przemysłowe myjki ciśnieniowe można podzielić na dwie kategorie: zimnowodne oraz gorącowodne https://washexpert.com.pl/maszyny-wysokocisnieniowe/. Pierwsza grupa maszyn doskonale sprawdzi się w przypadku trudnych zabrudzeń maszyn rolniczych, w przemyśle ciężkim czy też spożywczym. Charakterystycznymi cechami, które posiada, tego rodzaju myjka jest m.in. pompa wolnoobrotowa, głowica wykonana z mosiądzu, ceramiczne tłoki, oraz system aktywacji przepływem wody. Te elementy składają się na wysoką wydajność czyszczenia, a także wszechstronność w zastosowaniu. Gorącowodne myjki wysokociśnieniowe są idealnym wyborem w przypadku cięższych zabrudzeń. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane jest wykorzystanie gorącej wody. Taki rodzaj maszyn wysokociśnieniowych wybierają przede wszystkim firmy budowlane oraz transportowe. Z reguły charakteryzują się podobnie jak w przypadku pierwszej kategorii myjek, pompą wolnoobrotową, ceramicznymi tłokami, ale także niską emisją spalin. 

Myjki ciśnieniowe do domu

Domowe myjki cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają one w skuteczny, a co najważniejsze szybki sposób pozbyć się trudnych zabrudzeń. Doskonale sprawdzą się do wyczyszczenia fug, tarasu, a nawet mebli. Przy wyborze myjki ciśnieniowej do domu warto sugerować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim mocą i wydajnością. Ciśnienie w tego typu urządzeniach waha między 50, a nawet 200 barów. W przypadku, gdy myjka ma być wykorzystywana tylko sporadycznie, wystarczy zaopatrzyć się w taką o mocy 100 barów. Maszyna, która ma pomagać w codziennych pracach domowych, powinna osiągać już wyższe wartości ciśnienia. Kolejny równie ważny parametr, który warto wziąć pod uwagę to wydajność tłoczenia. Im wyższa wartość tym praca staje się szybsza i bardziej efektywna. Istotne w decyzji, którą myjkę ciśnieniową wybrać jest także jej moc, a także waga. Im maszyna jest lżejsza, tym większa jest jej mobilność i komfort użytkowania. Czołowe marki tego typu urządzeń domowych oferują również klientom szereg akcesoriów, które pozwolą rozbudować myjkę. W zależności od funkcji, jaką ma spełniać, warto dobrać odpowiednie końcówki. Pozwolą one dokładnie wyczyścić nawet najbardziej skomplikowane miejsca. W asortymencie dodatków do myjek możemy znaleźć takie produkty jak: lancę pianową, szczotki obrotowe czy np. dyszę rotacyjną. 

Myjki ciśnieniowe znajdują swoje zastosowania nie tylko w przemyśle, ale i gospodarstwach domowych. Radzenie sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, dokładność oraz szybkość sprawia, że maszyny te stają się podstawowym wyposażeniem firm, ale także domów.  

Wash Expert Toruń