Pojawienie się na rynku myjek ciśnieniowych odmieniło charakter wykonywanych prac w wielu branżach. Urządzenie może być wykorzystywane do różnych zastosowań, dzięki czemu wiele procesów można zdecydowanie usprawnić.

Nowoczesna myjka wysokociśnieniowa Kranzle sprawdza się zawsze tam, gdzie występuje trudny do usunięcia brud. Możemy ją wykorzystywać do mycia powierzchni samochodu, okien, elewacji oraz kostki brukowej. Tego rodzaju maszyna jest również idealnym narzędziem do trudnych zadań w przemyśle ciężkim, rolnictwie oraz transporcie.

Czym są myjki ciśnieniowe?

Budowa poszczególnych myjek ciśnieniowych różni się nieco od siebie, ale zakup odpowiedniego modelu zależy w głównej mierze od tego, gdzie urządzenie będzie wykorzystywane. Wszystkie maszyny wysokociśnieniowe posiadają stałe, podstawowe elementy, bez których nie mogłyby działać. Są nimi:

  • pompa wysokociśnieniowa,
  • silnik,
  • wąż,
  • przewód wysokociśnieniowy.

W jakie dodatkowe elementy mogą zostać wyposażone myjki Kranzle?

W zależności od zastosowania myjka Kranzle może zostać wyposażona w dodatkowe elementy, które zwiększają komfort użytkowania oraz ułatwią wykonywaną pracę. Jednym z takich elementów jest lanca, którą montuje się zamiast pistoletu natryskowego.

Koniec lancy może zostać dodatkowo uzupełniony specjalną dyszą, dzięki czemu podczas pracy urządzenia można zmieniać strumień wody. W ten sposób bardzo łatwo jest dokonać regulacji, aby idealnie dopasować strumień wody do czyszczonej powierzchni.

Zastosowanie odpowiedniej końcówki pozwoli uzyskać strumień:

  • płaski, który nadaje się do większości czyszczonych powierzchni,
  • rotacyjny najlepiej sprawdzający się przy porowatych i mocno zabrudzonych powierzchniach
  • oraz rozproszony, który świetnie sprawdza się przy częstym myciu samochodu.

Zimnowodna czy ciepłowodna maszyna wysokociśnieniowa Kranzle?

Bardzo często osoby początkujące, które decydują się na zakup myjki wysokociśnieniowej Kranzle zastanawiają się pomiędzy zimnowodną oraz ciepłowodną. Obie maszyny posiadają wiele zalet i wybór zależy tylko od własnych potrzeb oraz preferencji.

Myjka zimnowodna – świetnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Doskonale sprawdza się w branży spożywczej, kuchniach przemysłowych, salonach motoryzacyjnych oraz halach produkcyjnych. W połączeniu z odpowiednimi środkami chemicznymi bez problemu poradzi sobie z usunięciem najgorszego brudu oraz może pomóc w usunięciu rdzy z części maszyn.

Myjka ciepłowodna – posiada możliwość podgrzewania wody, dzięki czemu umożliwia usuwanie trudnych substancji takich jak farba, gips czy smoła. Właśnie z tego względu najczęściej wybierana jest przez przedsiębiorców działających w przemyśle metalowym oraz rolników. Warto zaznaczyć, że urządzenie nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów, ponieważ gorąca woda ma znacznie lepsze właściwości myjące niż zimna z dodatkiem środka chemicznego. Ponadto myjka ciepłowodna skutecznie dezynfekuje czyszczone powierzchnie, a nawet sterylizuje.

Na co zwrócić uwagę wybierając myjkę wysokociśnieniową Kranzle?

Wybór odpowiedniej maszyny wysokociśnieniowej Kranzle powinien być podyktowany tym, jaką funkcję ma ona spełniać. Wysokiej klasy myjka sprawdza się w różnym zakresie wykonywanych prac oraz przy różnych stopniach zabrudzenia powierzchni.

Biorąc pod uwagę te czynniki, można idealnie dopasować parametry takie jak:

  • moc myjki,
  • maksymalna temperatura wody w dopływie,
  • ciśnienie robocze.

Oprócz tego warto również podczas zakupu sprawdzić, czy do zestawu dołączone są dysze oraz szczoteczki. Najczęściej producenci do maszyny oferują podstawową końcówkę roboczą, tak zwaną lancę ciśnieniową. Warto jednak zamówić dodatkowe szczotki, które ułatwiają wykonywanie różnych prac czyszczących.

Jeżeli wybieramy myjkę ciśnieniową, która będzie wykorzystywać chemiczne środki to trzeba również zwrócić uwagę na zbiornik na detergent. Należy sprawdzić jego pojemność oraz sposób podłączania.

Istotnym elementem jest również długość węża. Umożliwia on maksymalny zasięg pracy i w wielu branżach jest to bardzo ważny parametr, aby wykonać czynności czyszczące różnych elementów, do których może być utrudniony dostęp.

Dlaczego warto zakupić myjki ciśnieniowe Kranzle?

Wysokociśnieniowe myjki Kranzle posiadają wiele zalet i dlatego nabywane są przez osoby prywatne do domowego czyszczenia, jak i przedsiębiorców działających w różnych branżach. Bardzo dużą zaletą takich urządzeń jest również oszczędność czasu i energii, aby dokładnie pozbyć się brudu lub innych trudnych substancji do usunięcia.

Główną cechą, dla której większość osób nabywa tego rodzaju sprzęt, jest to, że pomagają zaoszczędzić dużą ilość wody. Proces czyszczenia przebiega szybko i sprawnie, dzięki czemu woda zużywana jest w niewielkich ilościach w porównaniu do tradycyjnego, męczącego szorowania ręcznego. Dodatkowo wybierając maszynę ciepłowodną, nie musimy ponosić kosztów związanych z zakupem dodatkowych detergentów.

Korzystanie z wysokiej jakości myjek ciśnieniowych Kranzle niesie ze sobą przede wszystkim komfort pracy oraz wygodną obsługę urządzenia. Większość maszyn została wyposażona w specjalne kółka, dzięki czemu urządzenie jest mobilne i można je zastosować w wielu różnych miejscach.

Wash Expert Toruń