Wszystkie gałęzie przemysłu potrzebują zdecydowanie skutecznych i nowoczesnych maszyn do sprawnego czyszczenia. Ten fakt zaowocował więc utworzeniem niezwykle wydajnego rodzaju myjek wysokociśnieniowych. Profesjonalne stacjonarne instalacje wysokociśnieniowe to zdecydowany przykład do technologii użytkowej, która nastawiona jest w pełni na swoją praktyczność, skuteczność oraz jak najbardziej ekonomiczność. 

Wysokociśnieniowe Instalacje stacjonarne

Instalacje stacjonarne przeznaczone są do stosowania w różnych gałęziach, takich rolnictwo, przemysł, transport i przemysł spożywczy. Są to rozwiązania odpowiednie dla każdego wybranego rodzaju zastosowania, zarówno od jednostek małoskalowych jak i po duże rozwiązania przemysłowe. Instalacje wysokociśnieniowe oparte są na konstrukcji stalowej, nierdzewnej i wyposażone zostały one w pompy do prac ciężkich, zapewniają one więc wysoce skuteczną pracę. Instalacje wysokociśnieniowe to najbardziej kompletna gama rozwiązań stacjonarnych na całym rynku.

Maszyny te można w bardzo prosty sposób zainstalować w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Optymalne rozwiązania, takie jak rozmieszczenie i optymalizacja instalacji rurowej zapewni nam w pełni proste i szybkie mycie w wybranych przez nas lokalizacjach. Myjki wysokociśnieniowe dzielimy na:

  • Wysokociśnieniowe Myjki zimnowodne
  • Wysokociśnieniowe Myjki gorącowodne

Te rozwiązania dzielą się między sobą ze względu na sposób działania, oraz zastosowanie w zależności od wybranego rozwiązania.

Wysokociśnieniowe Instalacje stacjonarne- zalety

Instalacje stacjonarne mają naprawdę liczne zalety. To na przykład to, że urządzenia są ustawione w zgodzie z indywidualnym wymaganiom klienta wybranej myjki wysokociśnieniowej, ponieważ nie wymagają one żadnej koniecznej regulacji, dzięki czemu redukują one ryzyko jakiegokolwiek błędu i ograniczają w tym miejscu konieczność jakiegokolwiek dodatkowego szkolenia dla personelu. Nie zachodzi tutaj także konieczność transportowania myjek wysokociśnieniowych z jednego miejsca w drugie, lub też zakupu kilku różnych maszyn mobilnych, aby móc sprawnie wykonać wszystkie zadania w różnych miejscach. Instalacje wysokociśnieniowe mają umiejscowienie wylotu, węża, lancy lub innego akcesorium przy każdym jego punkcie przyłączeniowym, co sprawia, że użytkownik ten może przystąpić do pracy na urządzeniu już w ciągu kilku sekund, co znacząco skracając czas potrzebny na przygotowanie do pracy oraz obniża jej koszty

Stacjonarne Myjki zimnowodne

Instalacje stacjonarne Myjki zimnowodne to seria maszyn, która znajduje swoje zastosowanie zdecydowanie najczęściej w profesjonalnych myjniach, czy też w zakładach przemysłowych, gdzie możliwy jest dostęp do ciepłej wody. Warto tutaj dodać, że ich montaż odbywa się także w tych miejscach, w których nie wolno uwalniać spalin.

Dzięki dużej odporności na niekorzystne działanie dużej temperatury wody, Myjka zimnowodna może z powodzeniem pełnić funkcję centralnej stacji myjącej w przemyśle spożywczym, czy też w przemyśle chemicznym. Oferowane instalacje wysokociśnieniowe często pozwalają na jednoczesną pracę na nawet sześciu stanowiskach do mycia, z użyciem gorącej wody z sieci. Myjki tego rodzaju sprawdzają się znakomicie w pracach, gdzie wymagana jest wysoka dynamiki czyszczenia.

Stacjonarne Myjki gorącowodne

Instalacje stacjonarne to także dostępne Myjki gorącowodne, są to urządzenia wysokociśnieniowe do czyszczenia, z podgrzewaniem wody. Jej w pełni profesjonalna konstrukcja bazuje na wykonaniu ze stali galwanizowanej malowanej proszkowo, bądź też klasycznie z wysokiej klasy stali nierdzewnej. 

Urządzenie to oferuje nam programy :

  • mycie wodą zimną,
  • mycie wodą gorącą,
  • mycie detergentem.

Instalacje wysokociśnieniowe jakim jest Myjka gorącowodna, zajmuje się podgrzewaniem wody, która w użyciu gwarantuje nam szybką oraz skuteczną walkę z wynikłymi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami ciężkimi do usunięcia, takimi jak zabrudzenia oleiste czy tłuste, użycie w tym miejscu gorącej wody zdecydowanie skraca czas mycia dużych powierzchni. Natomiast połączenie gorącej wody z detergentem sprawnie usunie brud zdecydowanie szybciej oraz dokładniej. Możliwa pełna regulacja jej parametrów roboczych, w połączeniu z wysoką sprawnością cieplną jej modułów grzewczych sprawia, że można w sposób optymalny dopasować stosowaną technologię do wybranego zadania. 

Instalacje stacjonarne gorącowodne sprawdzą się w skutecznej pracy w ciężkich warunkach, dzięki wysokiej wydajności modułu grzewczego Myjka sprawdzi się w skutecznej walce z twardym czy tłustym brudem w dużej ilości.

Profesjonalne instalacje stacjonarne wysokociśnieniowe – niezbędne urządzenia do skutecznej pracy Myjki wysokociśnieniowe sprawdzą się idealnie właśnie wszędzie tam, gdzie wymaga się ich niezawodności w działaniu, a także wygodnej obsługi oraz optymalnych dostępnych źródeł ich zasilania. Ich pełna uniwersalność sprawiła, że z powodzeniem mogą zostać użyte we wszelkich myjniach, czy też nawet fabrykach i zakładach produkcyjnych, nawet w tych, gdzie ze względu na bezpieczeństwo zabronione są emisje spalin

Wash Expert Toruń