Myjki wysokociśnieniowe Kranzale

Myjki wysokociśnieniowe to niezawodne urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Z ich pomocą można niezwykle skutecznie wyczyścić wiele powierzchni i usunąć nawet najbardziej uporczywy brud. Warto wiedzieć jak działają takie urządzenia i jakie jest ich zastosowanie. 

Działanie myjki ciśnieniowej 

Myjkę ciśnieniową należy podłączyć do jednego ze źródeł wody, a także do prądu. Warto zaznaczyć, że istnieją także modele zasilane bateriami, jednak są one mało wydajne i przystosowane do czyszczenia mniejszych powierzchni. 

W przypadku klasycznych modeli woda może być pobierana ze stawów, studni, zbiornika na deszczówkę, a także ze zwykłych ujęć. Wszystko zależy od warunków i preferencji. Po podłączeniu i uruchomieniu urządzenia, specjalna pompa tłoczy wodę i zwiększa jej ciśnienie. Następnie woda pod ciśnieniem jest transportowana do pistoletu połączonego z wybraną końcówką. Jej strumień umożliwia usuwanie największych zabrudzeń. W przypadku mocniejszego i bardziej zalegającego brudu konieczne może się okazać użycie większej siły i mocy. 

Zastosowanie myjek ciśnieniowych 

Myjki Kranzle można wykorzystywać do czyszczenia powierzchni różnego typu. Przede wszystkim za jej pomocą można usunąć brud z:

  • mebli ogrodowych, 
  • rowerów, motorów, samochodów, 
  • łodzi i innych sprzętów wodnych, 
  • podjazdów, 
  • tarasów, 
  • ogrodzeń, 
  • elewacji budynków.

Myjka wysokociśniowa Kranzle bardzo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami lekkimi i średnimi. Z powodzeniem można ją wykorzystać do usuwania brudu z miejsc, które charakteryzują się utrudnionym dostępem, a także z bardzo dużych powierzchni. 

Ustawienie strumienia wody 

Aby skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń kluczową kwestią jest dobranie odpowiedniego strumienia wody i zastosowanie właściwej końcówki. Jedną z możliwości jest strumień punktowy, który charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem i wąskim strumieniem. Stosuje się go, aby zlikwidować wszelkie osady i utrwalone zarudzenia. Z kolei płaski strumień, świetnie sprawdzi się do czyszczenia rowerów i innych pojazdów. Charakteryzuje się on dużą powierzchnią i niskim ciśnieniem. Ciekawym rozwiązaniem jest strumień niskociśnieniowy pozwalający na aplikowanie środków czyszczących. 

Korzystając z myjki ciśnieniowej trzeba też pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią odległość od powierzchni mytej. Ciśnienie spada, kiedy zwiększa się odległość między urządzeniem, a obiektem, który należy wyczyścić. 

Myjki wysokociśnieniowe – zimnowodne i gorącowodne 

Myjki wysokociśnieniowe Kranzle to niezwykle trwałe i wydajne urządzenia, które gwarantują optymalną ergonomię pracy. Mimo zastosowania zimnej wody świetnie sobie radzą z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Można je wykorzystywać w rolnictwie, przemyśle ciężkim, transporcie oraz w przemyśle spożywczym. 

Tego typu maszyny są bezkonkurencyjne w przemyśle. Charakteryzują się obecnością pompy wolnoobrotowej, mosiężnej głowicy, a także tłoków ceramicznych i specjalnego systemu aktywacji przepływu wody. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem są także gorącowodne myjki, które pracują pod bardzo wysokim ciśnieniem i skutecznie usuwają niezwykle ciężkie zabrudzenia. Można je wykorzystywać w budownictwie, transporcie i rolnictwie, a także w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Są to urządzenia niezwykle wytrzymałe i wydajne. Gorący strumień wody, który ma bardzo wysokie ciśnienie i którym można bardzo łatwo sterować może dotrzeć do najmniejszych i najbardziej trudnych dostępnie zakamarków. Podobnie jak myjki zimnowodne posiadają one ceramiczne tłoki, wolnoobrotową pompę, niezwykle niską emisję spalin, a także kocioł EcoPower. 

Inne oferty firmy 

Firma oferująca myjki Kranzle proponuje także skorzystanie z innych usług. Bez wątpienia można ją nazwać jednymi z największych profesjonalistów na rynku polskim i zagranicznym. Firma Wash Expert gwarantuje usługi na najwyższym poziomie, z których z pewnością wszyscy klienci będą niezwykle zadowoleni. Oprócz myjek wysokociśnieniowych zimno i gorąco wodnych, oferuje ona także specjalne odkurzacze przemysłowe, które są przeznaczone do czyszczenia na sucho i na mokro. W ofercie firmy Wash Expert dostępna jest także możliwość skorzystania z myjni samoobsługowych, których działanie opiera się na profesjonalnej konstrukcji modułów. Zapewniają oni także możliwość renowacji maszyn czyszczących. Dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup nowych urządzeń. 

Z pewnością warto zainwestować w myjki wysokociśnieniowe. Urządzenia te świetnie sprawdzą się w wielu codziennych sytuacjach. Dzięki nim usuwanie uporczywych zabrudzeń jeszcze nigdy nie było takie łatwe i szybkie. Myjki wysokociśnieniowe pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Uporczywy brud można usunąć bardzo szybko. Przed rozpoczęciem pracy warto jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania, aby poprzez wybór złych ustawień i możliwości nie doprowadzić do zniszczenia czyszczonych powierzchni. Niektóre materiały są delikatne i nie można ich czyścić pod zbyt wysokim ciśnieniem. 

Wash Expert Toruń