Każdy remont, prace budowlane czy rozbiórkowe zostawiają niezliczone ilości odpadów, pyłu i kurzu. Usunięcie ich zwykłym, domowym odkurzaczem jest niemożliwe, grozi awarią sprzętu, dlatego do sprzątania warsztatu, magazynu czy budowy przyda się profesjonalny sprzęt tj. odkurzacze przemysłowe, odkurzacze budowlane oraz myjki ciśnieniowe. Profesjonalny sprzęt zbiera pyły poremontowe, wodę, drobinki oraz opiłki. Odkurzacze przemysłowe mają wiele funkcji dodatkowych, wymienne końcówki, dlatego z powodzeniem można je wykorzystać do sprzątania domu. 

Jakie cechy powinien mieć dobry odkurzacz przemysłowy?

Trudno wyobrazić sobie remont, sprzątanie warsztatu czy zakładu produkcyjnego bez funkcjonalnego odkurzacza przemysłowego. Na rynku są urządzenia różnych firmy, wybór jest duży, ale kupując odkurzacz budowlany, trzeba wziąć pod uwagę główne parametry, dzięki którym sprzęt będzie pomocny do usuwania różnego typu zanieczyszczeń. Na rynku dostępne są odkurzacze warsztatowe różnych klas. 

 • klasa L –  należą  do niej odkurzacze przemysłowe, przystosowane do usuwania pyłów oraz drobnego kruszywa, 
 • klasa M – należą do niej odkurzacze przystosowane do usuwania pyłów, drobnego kruszywa, odpadów z farb oraz gipsu,
 • klasa H – do tej klasy należy sprzęt dostosowany do usuwania największych i najbardziej niebezpiecznych zabrudzeń, tj. ołów, azbest, pleśń. 

Bardzo przydatną funkcją jest samoczyszczenie, które znacznie przyśpiesza czyszczenie mocno zapylonych powierzchni oraz filtry oczyszczające powietrze. Podstawowym paramentem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest moc urządzenia. Profesjonalny, skuteczny odkurzacz przemysłowy powinien mieć moc nie mniejszą niż 1200 W, ale najbardziej wydajne są urządzenia o mocy 2500-3000 W. Na rynku dostępne są odkurzacze warsztatowe wyposażone w dwa silniki, które poprawiają parametry. Aby odkurzacz budowlany spełniał swoją rolę, musi być solidny i trwały, odporny na uszkodzenia. Tego typu sprzęt jest dość duży i ciężki, dlatego niektóre modele są wyposażone w kółka, ułatwiające transport. Hale magazynowe czy warsztaty mają dużą powierzchnię do sprzątania. Istotne jest, aby odkurzacz przemysłowy miał długi kabel i wąż, dzięki temu nie będzie potrzeby częstego szukania miejsca, gdzie można podłączyć sprzęt do prądu. Dostępne model odkurzaczy budowlanych mogą mieć wymienne worki lub pojemnik do gromadzenia odpadów. Urządzenia bezworkowe są bardziej pojemne, często mieszczą ok. 40 l odpadów. Dostępne są również odkurzacze piorące, które usuwają zanieczyszczenia na mokro, są idealne do czyszczenia tapicerek, dywanów itp. 

Myjki wysokociśnieniowe – niezbędny sprzęt czyszczący

Profesjonalne myjki ciśnieniowe są dużo bardziej wytrzymałe i wydajne niż sprzęt przeznaczony do użytku domowego. Myjki wysokociśnieniowy sprawdzą się idealnie do mycia elewacji, kostki brukowej, są pomocne do czyszczenia samochodu. Kupując sprzęt, warto zwrócić uwagę na główne parametry, tzn.

 • moc – najsilniejsze myjki mają moc 2,5-3 kW,
 • wydajność myjki, 
 • ciśnienie robocze i maksymalne, 
 • zestaw dysz i szczotek,
 • zbiornik na wodę, 
 • zbiornik na detergent, 
 • długość węża, 
 • maksymalna temperatura wody w dopływie.

Najczęściej myjki ciśnieniowe zasilane są prądem, ale są również modele spalinowe, które są bardziej niezależne i mobilne.  

Nilfisk – profesjonalne odkurzacze przemysłowe i myjki cieniowe

Jedną z najbardziej znanych na rynku firm produkujących profesjonalny sprzęt czyszczący jest Nilfisk. Firma wdraża innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, jest znana i ceniona na całym świecie. Oferuje sprzęt czyszczący najwyższej klasy, urządzenia do czyszczenia podłóg, odkurzacze przemysłowe i myjki wysokociśnieniowe oraz szeroką gamę odkurzaczy i myjek domowych. 

Odkurzacze przemysłowe Nilfisk to bardzo popularny sprzęt, który jest niezastąpiony do przypadku konserwacji, czyszczenia lub automatyzacji procesu produkcyjnego. Są również bardzo przydatne w czyszczeniu małych przestrzeni,  przy usuwaniu niebezpiecznych pyłów i oparów. Firma posiada w ofercie odkurzacze jednofazowe do zanieczyszczeń mokrych, odkurzacze przemysłowy do pracy na sucho i mokro, odkurzacze samoobsługowe z wrzutnikiem, a także odkurzacze do przemysłu ciężkiego, przystosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem lub do usuwania pyłów niebezpiecznych. W ofercie znajdują się również odkurzacze przystosowane do pracy w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, do pomieszczeń czystych i clean roomów. Bardzo ciekawym produktem są  odkurzacze przemysłowe Nilfisk na sprężone powietrze, które mogą być używane w miejscach bez dostępu do elektryczności. Nadają się do sprzątania odpadów stałych i płynnych.  

Nilfisk to również producent profesjonalnych myjek ciśnieniowych, które znajdują zastosowanie m.in. w rolnictwie, motoryzacji, budownictwie, sektorze wynajmu, przemyśle spożywczym i obszarach produkcyjno-magazynowym. Firma posiada w ofercie myjki zimnowodne i gorącowodne, mobilne i stacjonarne. Myjka Nilfisk charakteryzuje się wytrzymałością i żywotności. Sprzęt zapewnia doskonałe rezultaty podczas czyszczenia, dobrą ergonomię oraz komfort pracy. Innowacyjnym produktem są myjki ciśnieniowe napędzane benzyną lub olejem napędowym, które są idealne do materiałów rolniczych lub budowlanych.

Inny produkt Nilfisk to automaty szorująco-zbierające, które są idealne do zwiększenia wydajności i obniżeniu całkowitych kosztów czyszczenia. Nadają się do czyszczenia podłóg w biurach, sklepach, hotelach, szpitalach, a także halach magazynowych i warsztatowych. Sprzęt można z powodzeniem wynająć lub zakupić na  https://washexpert.com.pl/automaty-szorujaco-zbierajace/.

 

Wash Expert Toruń