Stacjonarna myjka wysokociśnieniowa. Permanentne rozwiązanie problemu czystości.

Czystość jest jedną z najważniejszych kwestii w zakładzie pracy. Niestety – w przemyśle, transporcie i rolnictwie stanowi również jeden z największych problemów. Jak wysokociśnieniowe instalacje stacjonarne mogą pomóc rozwiązać ten problem?

Hale magazynowe i produkcyjne, a także gospodarstwa rolne generują wiele odpadów i nieczystości. Niestety – znacznie wpływa to na stan zakładu pracy czy budynków. Jeśli zależy nam na sprawnym funkcjonowaniu, musimy zadbać o czystość. Ta jest jednak bardzo trudna do utrzymania. Nie dość, że brud zbiera się cały czas, to jeszcze jest ciężki, a jego usunięcie wymaga dużo wysiłku. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są myjki ciśnieniowe stacjonarne. Jak działają, gdzie się ich używa i dlaczego warto?

Stacjonarne instalacje wysokociśnieniowe – charakterystyka

Instalacje wysokociśnieniowe składają się z dwóch głównych elementów – zbiornika i punktów poboru. Największą ich zaletą jest możliwość kompleksowego pokrycia zapotrzebowania całego zakładu pracy. Możemy ustawić punkty poboru w strategicznych miejscach. Dzięki temu nie będziemy musieli przenosić całego urządzenia myjącego z jednego miejsca do drugiego. Wystarczy, że podepniemy karcher i przystąpimy do czynności porządkowych.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

W zbiorniku instalacji stacjonarnej znajduje się woda. Specjalne urządzenie spręża ją pod wysokim ciśnieniem i dostarcza do punktów poboru. Gdy w takim miejscu podłączymy karcher i zwolnimy blokadę, uzyskamy silny strumień wody pod ciśnieniem. Umożliwia on skuteczne usunięcie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Po zakończeniu pracy w danym obszarze blokujemy strumień, odłączamy karcher i przenosimy się do kolejnego punktu poboru. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić każde miejsce w zakładzie pracy w bardzo krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku.

Gdzie najczęściej stosowane są instalacje wysokociśnieniowe?

Zastosowanie myjek ciśnieniowych stacjonarnych wynika z zapotrzebowania. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie duża ilość zabrudzeń i odpadów jest na porządku dziennym.

Będą to chociażby zakłady przetwórstwa mięsnego, fabryki czy gospodarstwa rolne. W ich przypadku konieczne jest kompleksowe czyszczenie powierzchni roboczych kilka, a czasem nawet kilkanaście razy dziennie.

Myjka ciśnieniowa jest więc świetnym rozwiązaniem w miejscach, w których panuje nieustannie zapotrzebowanie na przeprowadzanie czynności porządkowych.

Dlaczego myjka ciśnieniowa stacjonarna jest dobrym rozwiązaniem?

Instalacje wysokociśnieniowe posiadają wiele zalet. Najważniejszą jest jednak funkcjonalność. Zakup mobilnej myjki może się wydawać lepszy – jednak w przypadku zakładów pracy o dużych rozmiarach jest to bardzo niepraktyczna opcja. Wymaga nieustannego przenoszenia ciężkiego sprzętu z miejsca na miejsce. Dużo częściej ulega również awariom – zwłaszcza przy intensywnej eksploatacji. W przypadku myjek ciśnieniowych stacjonarnych te problemy w ogóle nie występują.

Wash Expert Toruń