Zakup myjki wysokociśnieniowej stanowi duży wydatek, na który nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić. Szczególnie początkujący przedsiębiorcy często mają duży problem w momencie, kiedy muszą pogodzić konieczność zakupu myjki i mocno napięty budżet. Na szczęście obecnie na rynku mamy wiele firm, które zajmują się sprzedażą myjek używanych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla właścicieli firm, ponieważ daje możliwość zakupienia sprzętu najwyższej jakości za relatywnie niską cenę. Niestety, ale zakup używanej myjki wiąże się też z większą ilością rzeczy do sprawdzenia. W poniższym artykule skupimy się na najważniejszych kwestiach, które powinien wziąć pod uwagę klient zainteresowany kupnem używanej myjki.

Jakie są zalety korzystania z myjek ciśnieniowych?

Myjka ciśnieniowa sprawdza się w każdym miejscu wymagającym regularnego czyszczenia. Niezależnie czy będziemy używać jej w przydomowym warsztacie, na placu budowy czy podczas mycia samochodu. Jest to urządzenie, które daje nam duże możliwości czyszczenia praktycznie każdej powierzchni. Używany karcher będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli szukamy niedrogiej myjki, która pomoże nam w codziennych obowiązkach. Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia na placu budowy, odpowiednim rozwiązaniem będą myjki spalinowe.

Co należy brać pod uwagę przy zakupie używanej myjki?

Wybór używanej myjki ciśnieniowej zawsze wiąże się z ryzykiem. Pierwszą rzeczą, którą powinnyśmy zdefiniować, jest samo zastosowanie myjki, należy jasno określić jej przeznaczenie i dobrać odpowiedni sprzęt do naszych preferencji. Istnieje wiele rodzajów myjek, więc warto zastanowić się, czy wybrany przez nas model na pewno podoła naszym wymaganiom. Jak każdy sprzęt pochodzący z komisu, myjka wcześniej była używana, co może znacząco wpłynąć na jej stan techniczny. Właśnie dla tego ważne jest dokładne sprawdzenie myjki przed zakupem. Należy dokładnie zapoznać się stanem wizualnym i technicznym wybranego przez nas egzemplarza. Warto również sprawdzić, czy myjka nosi jakieś ślady napraw, które mogłyby świadczyć o ukrytych usterkach. Najczęściej spotykaną usterką myjek ciśnieniowych jest, nieszczelność dyszy, należy dokładnie sprawdzić, czy dysze nie są zatkane lub nie przeciekają. Jest to niezwykle istotne, ponieważ uszkodzona lub zatkana dysza może znacząco zmniejszyć ciśnienie wody, lub nawet doprowadzić do poważnych usterek technicznych. W wypadku zakupu używanej myjki spalinowej należy dokładnie sprawdzić stan jej silnika, ponieważ to on odpowiada za większość awarii.

Jaką myjkę wybrać?

Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru jednego z wielu rodzai myjek. W zależności od naszych potrzeb musimy wybrać myjkę dopasowaną do konkretnych działań. Jednym z najpopularniejszych rodzai są myjki ciśnieniowe. Używany karcher będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli szukamy myjki, która sprawdzi się zarówno w warsztacie, jak i również podczas wykonywania obowiązków domowych takich jak mycie samochodu. Warto zwrócić uwagę na ciśnienie myjki, urządzenie do użytku domowego powinno mieć ciśnienie w okolicach 150 barów. W momencie, kiedy szukamy myjki do zastosowania podczas robót na twardych powierzchniach takich jak drewno i beton zaleca się wybór myjki spalinowej. Jest doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy będą używać myjki podczas pracy zawodowej. Myjka stosowana do wyjątkowo ciężkich zabrudzeń powinna mieć moc powyżej 2500W

Jak wybrać komis z myjkami?

Wybór miejsca zakupy myjki również nie pozostaje bez znaczenia. Dobry komis karcher powinien oferować nie tylko sprzedaż myjki, ale również możliwości serwisu i ewentualnych naprawa. Maszyny wysokociśnieniowe  są szczególnie podatne usterki, które niejednokrotnie mogą okazać się bardzo kosztowne w naprawie. Dodatkowo wybierają komis karcher, należy zwrócić również uwagę na opinie poprzednich klientów, daje nam to możliwość poznania jakości sprzedawanych przez nich maszyn. Odradza się zakup myjek od osób prywatnych, nie mamy wtedy żadnej gwarancji pochodzenia sprzętu, jak również nie możemy liczyć na żadną formę wsparcia w momencie problemów technicznych. Właśnie dla tego wybór sprawdzonego i zaufanego komisu jest tak istotny. Daje nam to nie tylko sprzęt najwyższej jakości w relatywnie niskiej cenie, ale również gwarancje dobrego stanu technicznego.

Podsumowanie.

Wybór odpowiedniej myjki znacząco poprawi komfort prac porządkowych niezależnie od miejsca ich wykonywania. Zakup używanego sprzętu pozwoli nam korzystać z najwyższej jakości w stosunkowo niskiej cenie. Dzięki korzystaniu z zaufanych komisów możemy również być spokojni o stan techniczny myjki, którą wybierzemy według naszych preferencji. Jeżeli decydujemy się na używany karcher, warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu, który daje nam gwarancje dobrej jakości sprzętu. W odróżnieniu od zakupu od osoby prywatnej myjka kupiona w komisie ma znacznie lepszy stan techniczny. Koniecznie przed zakupem należy sprawdzić wszystkie kluczowe części myjki takie jak dysze lub silnik w wypadku myjki spalinowej. Dobrze dobrana i sprawdzona myjka zakupiona w komisie będzie nam służyć bezproblemowo długie lata, niezależnie od zastosowania.

Wash Expert Toruń