Myjki ciśnieniowe – czym są?

Do profesjonalnego mycia pojazdów zazwyczaj wykorzystywane są urządzenia zwane myjkami ciśnieniowymi. Zwiększają one ciśnienie wody sprowadzanej z zewnątrz za pomocą węża, która następnie wypuszczana jest poprzez pistolet natryskowy pod wysokim ciśnieniem, sięgającym od 50 do 250 barów. Jest to bardzo uniwersalne urządzanie, które można dodatkowo usprawnić dzięki wyposażeniu się w dodatkowe komponenty, takie jak specjalny filtr wodny oraz wąż zasysający. Dzięki tym elementom pobieranie wody ze zbiorników otwartych, taki jak oczka wodne oraz beczki z deszczówką, nie jest żadnym problemem.

Istotnym elementem myjki ciśnieniowej, w który można się wyposażyć, jest lanca ułatwiająca czyszczenie powierzchni położonych wyżej. Sama lanca dodatkowo może być zakończona tzw. dyszami, które pozwalają na modyfikację strumienia wody. Najpopularniejszym z nich jest strumień punktowy, jednak dostępne są także strumienie rotacyjne, spłukujące oraz rozproszone. Użytkowanie każdego z nich jest zależne od danej powierzchni przeznaczonej do czyszczenia.

Myjki ciśnieniowe, potocznie zwane także Karcherami, dzielą się na dwa typy:

 • zimnowodne
 • gorącowodne

Rodzaj stosowanego urządzenia zależy od powierzchni przeznaczonej do mycia, jednak ogólnie przyjmuje się, że właściwości typu gorącowodnego mają lepsze zastosowanie. W celu podgrzania wody, myjka wyposażona jest w tzw. moduł grzewczy, podgrzewający wodę do temperaturę nawet 150°C. Renowacja myjek ciśnieniowych jest czynnością, którą zajmujemy się od lat jako firma Wash Expert, o czym więcej piszemy w dalszej części artykułu.

Myjki ciśnieniowe znajdują zastosowanie w:

 • myciu pojazdów
 • konserwacji kostki brukowej
 • myciu dachów oraz elewacji budynków

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Myjki ciśnieniowe, podobnie jak inne zaawansowane urządzenia tego typu, dzielą się na kilka rodzajów, zależnych od posiadanego silnika.

Myjki elektryczne

Ten rodzaj myjek jest zdecydowanie najpopularniejszy na rynku, a konsumenci bardzo często decydują się na nie ze względu na zastosowanie przy pracach taki jak mycie auta, mebli ogrodowych lub kostki brukowej. Urządzenia te znajdują swoje miejsce zazwyczaj w gospodarstwach domowych, gdzie potrzeba ich użycia występuje jedynie okazjonalnie. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną, małym wytwarzaniem hałasu i mała wagą.

Myjki spalinowe

W dużych firmach zazwyczaj wykorzystywane są Karchery o spalinowym napędzie, ze względu na zdecydowanie większą wydajność. Z wysoką jakością w parze idzie także cena, która w porównaniu z myjkami elektrycznymi jest znacznie wyższa. Ten rodzaj myjek generuje wysoką ilość spalin, a swoje działanie opiera w zależności na silniku diesel bądź benzynowym.

Renowacja myjek ciśnieniowych i innych urządzeń

Jako Wash Expert jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która oferuje swoim klientom usługę, jaką jest zaawansowana renowacja maszyn. Stawiamy na najwyższą jakość, dlatego posiadamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy od lat zajmują się usługami konserwacyjno-renowacyjnymi. Dzięki skorzystaniu z naszych usług unikną Państwo kosztownej wymiany części, a urządzenia odzyskają dawną jakość. Renowacja Karcher jest czynnością, którą z przyjemnością zajmujemy się od lat. dlatego z pełnym przekonaniem można powierzyć nam odnowę Pańskich maszyn.

W naszym zakładzie wykonujemy jakościowe usługi, takie jak renowacja kosiarek, myjek ciśnieniowych i wszelkich innych urządzeń. W czasie przeprowadzania odnowy zajmujemy się:

 • czyszczeniem
 • piaskowaniem
 • malowaniem
 • wymiana elementów uszkodzonych

Ponad to, na każde z odrestaurowanych urządzeń otrzymują Państwo aż 12 miesięczna gwarancję, dzięki której mają Państwo pewność starannie wykonanej pracy. Na rynku jesteśmy od lat, a wszystkie nasze usług wykonujemy z należytą dokładnością, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii naszej firmy. Myjka ciśnieniowa, podobnie jak inne tego typu zaawansowane urządzenia, wymaga regularnej konserwacji w celu zapewnienia prawidłowego działania lub zapobieganiu nagłej awarii. W tym celu najlepiej przekazać myjkę do nas, ponieważ jesteśmy profesjonalistami w tym zakresie. Z powodzeniem wykryjemy usterki takie jak pęknięcie rurki doprowadzającej wodę, poluzowanie się danego elementu znajdującego się wewnątrz, uszkodzenie pistoletu wysokociśnieniowego, silnika, pompy lub innych komponentów.

Wash Expert – pozostałe usługi

Oprócz procesu renowacji maszyn zajmujemy się także usługami takimi jak:

 • sprzedaż
 • serwis
 • wynajem
 • akcesoria i części

Oferujemy profesjonalne wsparcie w zakresie maszyn ciśnieniowych, a dzięki doświadczeniu zebranemu od rozpoczęcia naszej działalności w 1977 roku jesteśmy liderami na rynku. Oferujemy wsparcie w zakresie maszyn wysokociśnieniowych, automatów szorująco-zbierających, myjni samoobsługowych, odkurzaczy. systemów mycia cystern i zbiorników, renowacji maszyn, części, akcesoriów, chemii, instalacji stacjonarnych i wielu innych.

Jako Wash Expert współpracujemy z wieloma partnerami, m.in Nilfisk, Master Climate Solutions oraz Kranzle.

Podsumowanie

Jako firma Wash Expert gorąco zachęcamy do skorzystania z naszych usług, ponieważ dzięki odpowiedniemu doświadczeniu jesteśmy niekwestionowanymi profesjonalistami na rynku. Jako pierwsza firma w Polsce zajmujemy się renowacją maszyn, co świadczy o naszym pełnym zaangażowaniu w wykonywany zawód. Gwarantujemy jakościowo wykonaną usługę, z której z pewnością będą Państwo zadowoleni.

Wash Expert Toruń